Як колір одягу впливає на характер і поведінку дитини?

Беззаперечно, одяг для дівчинки має бути не тільки зручним і якісним, а й виглядати стильно, красиво і модно. Однак чи замислювалися ви, який вплив має колір дитячих речей на своїх малих власників. Кольорова гамма гардеробу віддзеркалюється на настрої і характері дитини, як і колір природи за вікном, колір стін і загалом речей, що її оточують. Відтінки здатні по-різному відбиватися на поведінці і темпераменті дорослого, а коли йдеться про малечу, психіка якої ще не повністю сформувалася, то й поготів. Саме тому дитячі психологи рекомендують уважно і ретельно підбирати колір одягу, зважаючи при цьому на особливості темпераменту, настрій дитини, а також контекст, тобто ситуацію чи подію, для яких це вбрання купується.
Головним і найважливішим правилом дитячої колористики є уникання абсолютно однотонних речей. Основний колір обов’язково потрібно розбавляти різнобарвними елементами, візерунками, принтами чи цікавими аплікаціями, або ж додавати яскраві аксесуари. Неприйнятно також постійно одягати дитину в один і той самий колір, наприклад дівчинку – в рожевий. Навпаки, чим різноманітнішим буде гардероб, тим розкутішою і впевненішою зростатиме ваша доня. Багата гамма кольорів розвиває фантазію і творче мислення, допомагає дитині зростати гармонійною особистістю. Який вплив мають різні кольори одягу на дитину і як правильно їх поєднувати? Ось декілька порад для уважних і відповідальних батьків.

Жовтий
Жовтий – найкращий колір для дитячого одягу. Він добре розвиває товариськість і дружелюбність. Тому, якщо ваше чадо має проблеми зі спілкуванням, додайте в його гардероб більше жовтого. Крім того, подібно сонечку, яке ми всі звикли уявляти жовтим, цей колір пробуджує оптимізм і дарує хороший настрій. Варто зауважити, що різноманітні відтінки жовтого чудово стимулюють апетит, і надають дитині впевненості у собі. З іншого боку – речі цього відтінку здатні стимулювати інтелектуальний розвиток і творче мислення.

Помаранчевий
Помаранчевий одяг – стимулятор емоційності для занадто сором’язливих діток. Цей колір сприяє активізації розумових процесів і фізичної активності. Як і жовтий, він додасть вашій дитині оптимізму, життєрадісності і енергії. Тому варто звернути увагу на помаранчевий одяг, якщо ваша дитина веде активний образ життя і потребує сил і наснаги для нових звершень. Це колір віри в себе та здійснення задуманого.

Блакитний
Речі блакитного кольору прекрасно підійдуть для урочистих подій. В такому одязі ваша доня почуватиметься особливо красивою, елегантною і щасливою. З іншого боку, блакитний – колір пасивності. Він рекомендований занадто активним дітям, адже допомагає трохи вгамувати їх, коли це необхідно. Однак не варто занадто захоплюватися і підбирати тотальний блакитний look. Оберіть сукню чи спідницю зі смугами чи візерунком іншого кольору, або додайте кілька цікавих кольорових аксесуарів.

Синій
Властивості синього кольору дуже подібні до блакитного. Синій – прекрасне рішення для гіперактивних діток. Однак варто пам’ятати, що у занадто великих кількостях він може провокувати меланхолійний настрій. Тому підшукайте синю сукню з різнобарвним принтом чи доповніть образ яскравою брошкою. З інших позитивних властивостей синього – сприяння розвитку уваги і посилення інтелектуальної діяльності. Психологи ще радять використовувати одяг цього кольору для боротьби зі стресом. Тому, якщо в планах складна контрольна чи якась інша хвилююча подія, сміливо одягайте дитину в синю сукню чи костюм.

Білий
Досвідчені мами знають, що для дитячого гардеробу білий колір – не найкраще рішення. Якщо дитина активна і енергійна, любить побігати і побешкетувати, постійного прання і відбілювання уникнути не вдасться, а отже річ довго не прослужить. Білий дійсно потрібно включати в гардероб дитини невеликими дозами, і річ тут навіть не в практичному боці питання. Справа в тому, що це нейтральний колір, який викликає такий самий нейтральний настрій, що для дитини не надто добре. Тому варто будувати образ таким чином, щоб білий завжди був доповнений іншими, більш яскравими кольорами. Наприклад, поєднайте білу блузу з яскравими лосинами, або придбайте сукню з цікавим кольоровим малюнком.

Червоний
Червоний – найяскравіший колір в палітрі природи. Він надає колосальний заряд енергії. Однак не треба зловживати речами цього відтінку, одягаючи свою дитину. Адже суцільний червоний здатен зробити малюка роздратованим і примхливим, а якщо ваша дитина і так досить активна – спровокувати справжній ураган. З іншого боку, елементи червоного додадуть більше сміливості й енергійності сором’язливим діткам. А бордовий, наприклад, допоможе бути більш зосередженим, вдумливим і розважливим.

Рожевий
Рожевий – колір творчості. Якщо бажаєте розвинути в своєї доньки любов до прекрасного чи налаштувати її лад мистецтва і творчості, наприклад, збираючись в оперу чи театр, сміливо одягайте її в рожеве. Крім того, цей колір додасть ніжності «хлопчакуватим» дівчаткам, допоможе потроху перетворити маленьку «пацанку» на справжню леді. До речі, рожевий ще й відмінно заспокоює і здатен налагодити сон дитини. Тому піжама рожевих відтінків – саме те, що треба, для діток, які сплять неспокійно.

Зелений
Одяг зеленого кольору допоможе заспокоїти дитину і налаштувати її на щирість і відкритість. Якщо ваша малеча часом буває занадто запальною чи агресивною, – додайте зеленого в її повсякденний одяг. Він провокує дружелюбний і добрий настрій. Обов’язково доповніть образ дитини зеленими елементами, якщо вона втомлена чи почувається виснаженою, наприклад, під час напруженого періоду в школі. Це слугуватиме легкому розслабленню і відпочинку.

Чорний, сірий, коричневий
Чорного в дитячому гардеробі повинно бути мінімум, адже у великих дозах він може пригнічувати психіку дитини. Проте повністю виключати його з гардеробу також не варто. Дитина повинна розвиватися гармонійно, звикати до різних кольорів, в тому числі похмурих. Те ж саме можна сказати про коричневий і сірий. Доповнивши речі цих відтінків яскравими акцентами, можна створити цілком повноцінний і правильний, з точки зору колористики, образ.